Co je mobilní aplikace?

Mobilní aplikace, známá také pod slangovým výrazem appka, je speciální softwarová aplikace vyrobená přímo pro mobilní zařízení jako jsou chytré telefony nebo tablety. Prvopočátky mobilních aplikací můžeme hledat například v mobilním kalendáři, hře, či počasí. Vývojáři využili obrovského potenciálu a začali vyvíjet mobilní aplikace téměř na cokoliv. Potřebujete si změřit, za jak dlouho uběhnete 5 kilometrů, kolik jste za den spálili kalorií, spočítat si během chvilky, na kolik Vás vyjde hypotéka, upravit si fotku v mobilu a rovnou jí sdílet na facebooku? Pokud vlastníte smartphone nebo tablet, žádný problém.

Za posledních pár let se s mobilními aplikacemi roztrhl pytel a na trhu jich existují miliony. Mobilní aplikace se v zásadě dělí na dva druhy – placené a neplacené. Abyste získali aplikaci do svého telefonu, stačí, když si ji stáhnete z Apple store (pokud máte iOS), Google Play (Android) nebo Blackberry World (BB). Většina aplikací je ke stažení zdarma. Zhruba 30% je placených, kde ceny nejsou nijak nákladné a pohybují se v průměru maximálně v desítkách korun.

Momentálně je velkým trendem (a konkurenční výhodou) vlastnit firemní aplikaci. Nejen, že může zefektivnit vaše podnikání a usnadnit práci vašim zaměstnancům, obchodníkům nebo dokonce obchodním partnerům. Mobilní aplikace může sloužit jako marketingový nástroj k udržení stávajících a získání nových zákazníků.

Vývoj mobilní aplikace – poptejte

 

Co by Vás mohlo zajímat:

Vývoj mobilní aplikace krok za krokem

Cena mobilní aplikace

Pro koho děláme mobilní aplikace

Ukázky naší práce