Testování mobilních aplikací

mobilními aplikacemi se roztrhl pytel a tempo, kterým se ubírají, je bleskové. Nejen, že máte možnost si vybrat snad ze stovky tisíc aplikací, které najdete v Google Play či Apple store, postupně se aplikace také „upgradují“ o různé vymoženosti, o kterých se nám třeba ještě před půl rokem nezdálo.

Na trhu existuje spousta firem, které vám mobilní aplikaci vyrobí. Vývoj mobilní aplikace nabízí i jednotlivci, programátoři, kteří si tímto způsobem přivydělávají. Naprogramování mobilní aplikace je věc jedna, ale správná funkčnost je věc druhá. Pokud jsou kapacity, není problém aplikaci vyrobit i v šibeničním termínu. Ovšem neméně důležité je otestovat jí, aby správně fungovala a splňovala všechny požadavky, se kterými byla vyvinuta. Vzhledem k rychlému tempu se často stává, že dodavatel dodá sice hotovou, ale nedostatečně testovanou aplikaci. Klient za ní zaplatí, ale po několika dnech nebo týdnech začnou na povrch vyplouvat chyby.

Testování mobilních aplikací je jednou z nejdůležitějších fází vývoje mobilní aplikace. Pokud je podceněna na začátku, může mít velmi negativní dopad, především na uživatele. Proto máme více než 15 vlastních testerů a důkladně testujeme společně s klienty aplikaci klidně i celé týdny, pokud je potřeba.

Potřebujete kvalitní testery?

Spolupracujeme