1. Návrh

Máte skvělý nápad na aplikaci, ale moc si neumíte představit, jak by měla vypadat a jak přesně fungovat? Vůbec nevadí. Návrh mobilní aplikace je pro nás hračka. Bez problému aplikaci vymyslíme, navrhneme a upravíme dle vašich představ.

Proč je návrh mobilní aplikace klíčový?

Mnoho lidí, kteří si nechají vyvinout mobilní aplikaci, jsou nemile překvapeni, když po spuštění zjistí, že projekt nesplňuje jejich očekávání (jak finanční cíle, tak například počty stažení). V dnešní době, kdy denně na App Store a Google Play přibývají stovky nových aplikací, je potřeba velmi dobře popřemýšlet nad cílem aplikace a jejím marketingem. Bez efektivního plánu a marketingu nemá dnes aplikace šanci na úspěch. Jednoduše zůstane na zadních stranách portálů, kde si jí nikdo nemusí všimnout a vaše investice se nevyplatí.

TIP: Ještě před začátkem vývoje je důležité si přesně rozmyslet funkci a budoucí vývoj mobilní aplikace.

Při návrhu mobilní aplikace je potřeba klást důraz zejména na tyto body:

  • Na koho bude aplikace cílit?
  • Existuje již podobná aplikace, jaké má slabiny?
  • Analýza konkurence
  • Pro jaká zařízení bude mobilní aplikace určena?
  • Jaké funkce budou použity?
  • Rozvržení dalších verzí aplikace, přidávání funkcí
  • Jak se bude aplikace dostávat mezi cílovou skupinu uživatelů?
  • Podpůrné nástroje – web, videa, apod.
  • Rozšiřování aplikace do zahraničí

2. Design

Milujeme moderní design mobilních aplikací. Nakreslíme funkční, originální a moderní design na míru vašim potřebám.

V nepřeberném množství mobilních aplikací hraje design velkou roli při výběru mezi uživateli. Design může velmi významně ovlivnit, jestli si uživatel aplikaci stáhne nebo ne. Design mobilní aplikace není jen o kráse, ale hlavně o uživatelské přívětivosti a o tom, jak dobře ovladatelná a pochopitelná aplikace pro běžného uživatele bude. U mobilních aplikací jsou lidé zvyklí na poměrně jasně stanovená pravidla užívání, která jsou dána architekturou operačních systémů telefonů.

TIP: Podívejte se na design mobilních aplikací od nás.

3. Vývoj

Jakmile je hotový návrh mobilní aplikace a design odsouhlasený klientem, rozbíhá se programovací část vývoje, kde klademe vysoký důraz na přehlednost kódu a využití moderních technologií. Tím zajistíme jednoduchost budoucí editace. Přehledný kód ulehčí programátorovi orientaci ve zdrojových kódech, což znamená menší časovou a tedy i finanční náročnost.

Většinou vyvineme aplikaci nejprve pro jednu platformu a později vývoj rozšíříme i pro ostatní operační systémy. Je to efektivnější a většinou i levnější. Když je aplikace hotová a napojená na server, začínáme s testováním. Testování mobilní aplikace musí proběhnout na všech podporovaných zařízeních. Tomuto procesu je potřeba věnovat velkou pozornost, neboť hotový produkt musí být perfektní a bez chyb.

4. Marketing

„Bez aktivního marketingu na App Store a Google Play nemáte šanci.“

„Propagace nové mobilní aplikace se v mnohém liší od běžného marketingu.“

Velmi častým problémem dnešní doby je fakt, že si firma nebo soukromník objedná mobilní aplikaci, investují peníze a úsilí do toho, ale zapomenou nebo podcení její následnou propagaci. Proto doporučujeme svým klientům nepodceňovat marketing aplikace a plánovat jeho detaily ještě před samotným vývojem. Můžeme vám pomoci najít způsoby efektivní propagace aplikací. Máme s tím bohaté zkušenosti. Jednotlivé kampaně také často spravujeme a analyzujeme.

Co následuje dál?

Budeme se s vámi podílet na rozvoji aplikace, zajistíme, aby měl projekt úspěch a byl dostatečně zábavný pro své uživatele. Jen tak se dá docílit opakovaného užívání aplikace.

Starosti s provozem mobilní aplikace nechte na nás. Postaráme se o provoz serverových částí, webové rozhraní, opravy chyb, aktualizace a budeme pravidelně vyhodnocovat výkon aplikace a její oblíbenost.

TIP:

Rádi byste měli svou mobilní aplikaci? Nečekejte, a pojďte se o svém záměru pobavit ještě dnes. Jsme vám kdykoliv k dispozici. Přijedeme za vámi, zajdeme do kavárny na dobrou kávu nebo vás rádi přivítáme u nás. Těšíme se na vás!

Chci aplikaci

Spolupracujeme